AKTIVITY A KROUŽKY

PLÁN KULTURNÍCH AKCÍ A ČINNOSTÍ 2017/18

pracoviště Hudečkova

 

Září

·        21. 9. Rodičovská schůzka

·        26. 9. Zvířátka do školky

·        14. 9. Začátek plavání                                                                        

Říjen

·        02. 10. Začátek kurzu anglického jazyka

           02. 10. Babička čte dětem (Žlutá třída)

           06. 10. Cvičení v tělocvičně s předškoláky

           09. 10  Babička čte dětem (Růžová třída)

·        11. 10. Dravci a sovy

           16. 10. Babička čte dětem (Modrá třída)

           23. 10. Babička čte dětem (Zelená třída)

        24. 10. Kouzelník Kellner: „Kouzelné představení“                                            Listopad

           06.11. Fotografování dětí

·        07. 11. Divadlo Kejklíř: „Hrnečku vař“ 

          10.11. Dílna pro předškoláky v Hobby centru

          13.11. Babička čte dětem- Žlutá třída

          15.11.  Dílna pro předškoláky v Hobby centru

          20.11.  Babička čte dětem- Růžová třída                                         

·        21. 11. Besedárium: „Expedice Čtyřlístek“

        24.11. Cvičení v tělocvičně s předškoláky                                         

 Prosinec

    ·     01.12. Projekt Pražskými uličkami-Šťastný krtek aneb Krtek slaví

                    60.narozeniny (pro přihlášené předškoláky)   

          04. 12. Mikulášský program, činoherní skupina Praha:

                  „ O dvou hladových  čertech“

           06.12. Vánoční dílnička - Žlutá třída

           11.12. Babička čte dětem - Modrá třída

·        12. 12. Cirkus Adonis

          13.12. Beseda o instalaci hmyzího hotelu (pro předškoláky)

          13.12. Vánoční besídka pro rodiče od 16.00 hodin

          15.12. Cvičení v tělocvičně pro předškoláky

          18.12. Babička čte dětem - Zelená třída

          20.12. Babička čte dětem - Žlutá třída                                                                         

 Leden

   08.1.  Babička čte dětem (Zelená třída)

   15.1.  Babička čte dětem (Žlutá třída)

·           16. 1. Besedárium: „Duhový cirkus“ 

          19.1.  Cvičení v tělocvičně pro předškoláky

          22.1.  Babička čte dětem (Růžová třída) 

          26.1. Dům U Zlatého prstenu-po stopách Karla IV

          (pro přihlášené předškoláky)                                

·        30. 1. Divadlo Bílek: „Karkulčina dobrodružství“                        

Únor

   12.2. Babička čte dětem (Modrá třída)

   19.2. Screeningový test školní zralosti. Přednáška pro rodiče a 

              individuální konzultace s paní psycholožkou.

·        20. 2. Divadlo Kopecký: „Jak pejsek Ferda potkal sluníčko“

          21.2. Karneval pro děti v MŠ

          23.2. Cvičení v tělocvičně pro předškoláky

          26.2. Babička čte dětem (Zelená třída)

          27.2. Návštěva ateliéru v KC Zahrada (pro přihlášené předškoláky)       

Březen

          6.3.   Velikonoční dílna (Zelená třída)     

          9.3.    Pražskými uličkami- Klášter sv. Anežky České

          12.3. Babička čte dětem (Žlutá třída)

          16.3. Cvičení v tělocvičně pro předškoláky

          19.3. Babička čte dětem (Růžová třída)

          26.3. Babička čte dětem (Modrá třída)

          27.3. Návštěva knihovny s předškoláky                               

Duben

·        10. 4. Činoherní skupina Praha: „Pohádky z kašpárkovy zahrádky“

          10.4. Projekt Pražskými uličkami- Muzeum policie

          13.4. Dílna pro předškoláky v Hobby centru

          16.4. Babička čte dětem (Zelená třída)

          20.4. Dílna pro předškoláky v Hobby centru

          23.4. Babička čte dětem (Žlutá třída)

          27.4. Čarodějnický rej pro děti na zahradě MŠ

          30.4.-4.5. Ozdravný pobyt na Benecku 

       Květen

           08.5. Divadlo Kozlík:"O Šípkové Růžence"

            14.5. Babička čte dětem (Růžová třída)

            16.5. Den matek - oslava na zahradě MŠ

             21.5. Babička čte dětem (Modrá třída)

             21.5. Ukázková hodina AJ

             28.5. Babička čte dětem (Zelená třída)

       Červen               

·         01. 6. Den dětí - představení veselé kapely Duo Jaroslav

           04.6.  Projekt Pražskými uličkami - Magický Vyšehrad

           05.6. Fotografování dětí

           06.6. Den dětí na Pankráci

          11.6. Babička čte dětem (Žlutá třída)

·        12. 6. Divadlo Koloběžka: „Šel zahradník do zahrady“

    13.6.  Výlet - Muzeum MHD a jízda historickou tramvají
    
    14.6.  Spaní ve školce (Žlutá třída)

    18.6.  Babička čte dětem (Růžová třída)

    19.6.  Pasování předškoláků - Verbováníčko

 

KROUŽKY:

PŘEDŠKOLNÍ PLAVÁNÍ


Výuka směřuje k samostatnému plavání dětí bez záchranných pomůcek. Děti se učí splývat na břiše i na zádech, skákat do vody a správně dýchat. V bazénu mají k dispozici kruhy, plavací desky, míče atd.

ANGLIČTINA


Výuka angličtiny s použitím materiálů Wow!, které na základě nejnovějších výzkumů vyvinula britská společnost Wattsenglish. Děti jsou formou propracované metodiky rovnou vtaženy do komunikace prostřednictvím zábavných aktivit a interaktivních videí s rodilým mluvčím